تبلیغات
. - مطالب اردیبهشت 1393

همایش مددکاری اجتماعی و نظم اجتماعی برگزار می شود

دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 10:09 ق.ظ

نویسنده : انجمن مددکاران اجتماعی استان اردبیل

بیست و نهمین همایش سالانه انجمن مددکاری اجتماعی با موضوع “مددکاری اجتماعی و نظم اجتماعی” برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی انجمن مددکاران اجتماعیUntitled-1-copy-copy

- سید حسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران و دبیر علمی این همایش اعلام کرد، نظر به اهمیت نظم اجتماعی در داشتن جامعه ای پویا و بانشاط و قانون مداری و پیشگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی و احترام به حقوق متقابل، انجمن مددکاران اجتماعی ایران، همایش روز مددکار اجتماعی را که مصادف با ولادت امام علی (ع) بزرگ مددکار عالم اسلام می باشد در تاریخ پنجم خرداد ۹۳ از ساعت ۳۰/۸ لغایت ۳۰/۱۶ در محل دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی واقع در تهران، اوین، روبروی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می نماید.

موسوی در ادامه افزود این همایش با همکاری دستگاه ها و تشکلهای مختلف از جمله، سازمان بهزیستی، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،  وزارت کشور، ستادمبارزه با مواد مخدر،  هلال احمر، شهرداری تهران، نیروی انتظامی، وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته امداد امام (ره)، سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی، وزارت راه و شهرسازی، کانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعی، شرکت تعاونی وحدت مددکاران اجتماعی، موسسه خیریه تولد دوباره، دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای گناباد، خمینی شهر، رودهن و … برگزار می شود. / پایان
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 10:10 ق.ظ

بدون کیفی سازی محیط کار ، اصول مددکاری اجتماعی نیز نمی تواند موفق شود

دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 10:08 ق.ظ

نویسنده : انجمن مددکاران اجتماعی استان اردبیل
به گزارش خبرگزاری فارس ،  رئیس انجمن مددکاری استان اردبیل  با بیان سخنانی گفت: کمیته امداد یک نهاد مقدس است چون که مددکاری اجتماعی یک حرفه مقدسی است و همه در این نهاد قابل سپاس هستند.

امین موحدی تصریح کرد: انجمن مددکاری ایران حدود ۳۳ سال پیش تاسیس شده است و در استان اردبیل نیز این انجمن دو سال پیش شکل گرفت که در این فاصله کوتاه فعالیت بسیاری صورت گرفته است.

وی افزود: برگزاری سه همایش استانی و برقراری جلسات متعدد هیئت مدیره که هم اکنون ۱۰ نفر که از طریق انتخابات معرفی شده‌اند عضو این هیئت مدیره هستند.

رئیس انجمن مددکاری استان اردبیل ادامه داد: یکی از اهداف ما گسترش فعالیت‌های مددکاری اجتماعی است ولی در زمینه آسیب‌های اجتماعی همچنان جامعه با مشکل مواجه است که حل این مشکلات مستلزم این است که مشکلات را بشناسیم و برای رفع آنها اقدام کنیم.

موحدی یادآور شد: رسالت اصلی انجمن مددکاران استان اردبیل بهبود کیفی نحوه خدمات مددکاری اجتماعی است و با بسیاری از سازمان‌ها و ادارات در این زمینه جلسه‌هایی را داشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی با بیان اینکه انجمن مددکاری استان اردبیل ۵۵ نفر عضو دارد، گفت: فعالیت مددکاران اجتماعی در کشور ما در حال رشد است و اگر محیط کار کیفی‌سازی نشود اصول مددکاری اجتماعی نیز نمی‌تواند موفق باشد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

پیام رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران به مناسبت روز مددکار اجتماعی

دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 10:06 ق.ظ

نویسنده : انجمن مددکاران اجتماعی استان اردبیل

به نام خالق نیکی ها

بنی آدم اعضای یک پیکرند
که در آفرینش زیک گوهرند
چو عضوی به دردآورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار(سعدی)

نام گذاری روزها و یا هفته ها در سطوح بین المللی و ملی به مناسبت های خاص ازجمله مشاغل فرصت مناسبی است تا از دست اندرکاران آن شغل تقدیر شود و همچنین اطلاعاتی در خصوص آن مشاغل ارائه و انتظارات و دیدگاه ها شان هم بیان شود.از جمله این روز ها«روز مددکار اجتماعی»است که مصادف با سیزدهم رجب ولادت بزرگ مددکار عالم اسلام حضرت علی(ع) است.

یکی ازویژگی های جامعه کنونی، گستردگی نیاز ها و پیچیدگی مسایل اجتماعی است.درچنین شرایطی توجه به ارتقاءکیفیت زندگی مردم و توسعه شاخص های سلامت اجتماعی،بیش ازپیش ضروری به نظر می رسد. تحقق عملی این موارد نیاز به تمرکز روی آینده نگری اجتماعی و نیازسنجی مستمر با بهره گیری از دانش روزجهانی و درتعامل منطقی حوزه های مرتبط علمی واجرایی می باشد.دراین راستا مددکاری اجتماعی به دلیل بهره گیری از علوم مختلف و در اختیارداشتن اطلاعات به روز، گسترده، واقعی و متنوع از جایگاه ویژه ای درمیان علوم مختلف در حوزه اجتماعی و یاورانه بر خوردار است. برای ارتقاء این جایگاه توجه به چند نکته ضروری به نظرمی رسد:

- بهره گیری جامعه مددکاری اجتماعی از دانش و تجارب جهانی.
- حضورموثر مددکاران اجتماعی در سیاستگذاری های اجتماعی در سطوح بین المللی و ملی.
- تولید مستمر دانش در زمینه مددکاری اجتماعی
- توجه به آینده نگری و آینده پژوهی در حوزه اجتماعی
- تسهیل دسترسی مردم به خدمات تخصصی مددکاری اجتماعی
- توجه به رویکرد جامعه محوری و محله محوری
- توجه به سطوح مختلف پیشگیری
- سنجش مستمر شاخص های سلامت اجتماعی
- پرهیز از جانبداری سیاسی(سیاست زدگی) درحوزه های مرتبط با مددکاری اجتماعی
- مطالبه گری و پرسشگری و پاسخگویی در حوزه اجتماعی
- توجه به مسئولیت های اجتماعی سازمان ها در قبال جامعه
- بهره گیری مناسب از ظرفیت فضای مجازی
-توجه به اخلاق انسانی و اجتماعی
- بستر سازی برای افزایش نشاط اجتماعی و سرمایه اجتماعی درجامعه
- بستر سازی برای مشارکت سازمان های غیر دولتی و مردم درجامعه
- استفاده از ظرفیت های فرهنگی هر جامعه

ما ضمن این که خواستار ثبت این روز در تقویم رسمی کشور با تایید شورای فرهنگ عمومی  هستیم ،  تشکیل« سازمان نظام مددکاری اجتماعی جمهوری اسلامی ایران» و  بازنگری شرایط احراز مندرج در « طرح طبقه بندی مشاغل» به منظور  جلوگیری از اختصاص پست های سازمانی مددکار اجتماعی به فارغ التحضیلان رشته های غیر مرتبط را نیز خواستاریم.
انجمن مددکاران اجتماعی ایران فرا رسیدن روز مددکار اجتماعی را به مددکاران اجتماعی ایران تبریک گفته و به همه آنان وکسانی که توجه به انسانیت و نوع دوستی و توسعه شاخص های سلامت اجتماعی دغدغه شان است ادای احترام می کند.

سید حسن موسوی چلک
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -